I sesja

4 października 2018 (czwartek) 
Warszawa, Centrum Biznesowe i Konferencyjne, ul. Ogrodowa 58, p. IV

9.00-10.00 Wprowadzenie i przedstawienie. Narzędzia informacyjne ZSzPJoanna Filipczak
  - e-katalogroslin.pl, Katalogi Roślin
10.00-11.00 Parametry jakościowe w praktyceKatarzyna Łazucka-Cegłowska
  - „Zalecenia jakościowe dla ozdobnego materiału szkółkarskiego”
  - jakie stosuje się najczęściej pojemniki, opakowania, oznaczenia
  - jak wybrać dobry materiał roślinny i z czego wynika jakość roślin
  - przykłady różnych standardów jakościowych dla roślin w pojemnikach, z bryłą i bez bryły
  - podstawowe pojęcia opisujące materiał roślinny w odniesieniu do drzew, krzewów i bylin na przykładach
11.00-12.30 Wstęp do rozmnażania roślin w aspekcie jakości materiału szkółkarskiego i dalszej pielęgnacji roślin w terenie. 
Zasady nomenklatury botanicznej i nazewnictwa,
dr Wiesław Szydło
12.30-13.30 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych – pnącza, rośliny wrzosowatedr Wiesław Szydło
13.30-14.30 przerwa obiadowa
14.30-18.30 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych – krzewy liściastedr Wiesław Szydło

października 2018 (piątek)

8.00-11.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - drzewa i krzewy iglastedr Wiesław Szydło
11.00-13.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - drzewa liściastedr Wiesław Szydło
13.00-14.00 przerwa obiadowa
14.00-15.30 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - drzewa liściastedr Wiesław Szydło

 

II sesja

11 października 2018 (czwartek)
Warszawa, Centrum Biznesowe i Konferencyjne, ul. Ogrodowa 58, p. IV

9.00-13.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - byliny i trawy, Natalia Marcinkowska-Chojnacka
13.00-14.00 przerwa obiadowa
14.00-15.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - różedr Andrzej Pacholczak
15.00-18.00 Sadzenie i pielęgnacjadr Andrzej Pacholczak
  - omówienie sadzenia roślin z pojemnika, z bryłą i bez bryły
  - pielęgnacja w pierwszym roku po posadzeniu
  - pielęgnacja roczna - przycinanie, zabezpieczanie przed zimą, nawożenie

12 października 2018 (piątek)

8.00-11.00 Ochrona roślindr Wiesław Szydło
  - najczęściej występujące szkodniki i choroby oraz sposoby ich zwalczania
11.00-13.00 Weryfikacja elementów składowych dokumentacji przetargowej
i projektowej, Tomasz Samsel
  - jak uniknąć błędów projektowych
13.00-14.00 przerwa obiadowa
14.00-17.00 Poprawna koordynacja realizowanego projektu terenu zieleni,
Tomasz Samsel
  - planowanie prac (tworzenie harmonogramu i etapowanie robót)
  - prowadzenie dokumentacji budowy
  - zabezpieczanie placu budowy

 

III sesja w terenie i egzamin

25 października 2018 (czwartek)
Jasieniec k. Grójca (dojazd z Warszawy zapewnia organizator)

9.00-15.30 Zajęcia w terenieKatarzyna Łazucka-Cegłowska, dr Andrzej Pacholczak
  - sadzenie krzewów w pojemniku oraz bez bryły korzeniowej
  - zabezpieczanie i odkrywanie z osłon zimowych
  - rozpoznanie patogenów
  - nawożenie - rodzaje, wykonanie
  - rozpoznanie roślin

26 października 2018 (piątek)
Jasieniec k. Grójca (dojazd z Warszawy zapewnia organizator)

9.00-12.00 Zajęcia w terenieJan Grąbczewski
  - sadzenie drzewa z zastosowaniem systemu nawadniającego i stabilizującego
  - cięcie drzew
12.20-14.00 Zajęcia w terenieKatarzyna Łazucka-Cegłowska
  - cięcie krzewów
  - jakość roślin
14.00-15.30 Egzamin

 

 

                    

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com